Menu główne

Rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Moja ulubiona książeczka”.

W czwartek 15 kwietnia 2021r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja ulubiona książeczka”. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, pobudzanie dzieci do twórczego, niekonwecjonalnego myślenia i otwartości na świat, rozwijanie umiejętności plastycznych i wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie pracy. Konkurs skierowany był do dzieci 5-6 letnich i ich rodzin ze społeczności przedszkolnej.

Czytaj dalej...

Podsumowanie konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”.

W środę 3 marca 2021 roku w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”. Celem konkursu było propagowanie idei głośnego czytania dzieciom, popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej i kreatywności, wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie pracy. Konkurs skierowany był dla dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych i ich rodzin.

Czytaj dalej...

Plan daltoński - urodziny poniedziałku

Elementy "planu daltonskiego" to nauka działania w ramach schematów: dni tygodnia, plan dnia, orientowanie się w kalendarzu. Ułatwiamy dzieciom ten proces - dzisiaj były urodziny poniedziałku, ubraliśmy się na czerwono, ponieważ na naszym planie tygodniowym tym kolorem oznaczony jest pierwszy dzień tygodnia. Były zabawy związane z utrwalaniem dni tygodnia, kolorów i działania według przyjetego planu.

Czytaj dalej...

Góra Grosza

Zakończono zbiórkę pieniędzy w ramach akcji Góra Grosza. Monety należy posortować i policzyć. To doskonałe zajęcie dla dzieci. Jak Szewczyk Dratewka dzieci sumiennie oddzielały monety 1 groszowe, 2 groszowe itd. następnie dzieci układały monety po 10 sztuk - dalszym liczeniem zajmowali sie dorośli. Tak zorganizowana praca upłynęła nam migiem. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS