Menu główne

Grupa IV - Tygryski (12)

Dzień Babci i Dziadka u Tygrysków.

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.
29 stycznia 2020r., została zorganizowana u Tygrysków, uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie.


Czytaj dalej...

Mikołajki - Tygrysków.

6 grudnia odwiedził nas wspaniały gość, Święty Mikołaj. Na holu zrobiło się czerwono, każdy przedszkolak miał czerwone elementy stroju i czapeczkę mikołajkową. Tygryski zaśpiewały piosenkę " A, Mikołaj pędzi" z ilustracją ruchową. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń, dzieci poznały marzenie Mikołaja- on bardzo chce, aby wszystkie dzieci były szczęśliwe i żeby pomagały ludziom w potrzebie.

Czytaj dalej...

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

4 grudnia (środa), obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy byli ubrani na żółto. Dzieci zostały wprowadzone
w tematykę niepełnosprawności na podstawie teatrzyka cieni, dowiedziały się z jakimi trudnościami na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne i  jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja. Dzieci w małych zespołach rysowały na puzzlach jak można pomóc osobie niepełnosprawnej w przeróżnych sytuacjach. Taka wiedza może w przyszłości zaowocować.

Czytaj dalej...

Andrzejkowe wróżby u Tygrysków.

W  piątek nasze Tygryski  przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.Oczywiście na początku Tygryski wypowiedziały i pokazały magiczne zaklęcie: "Czary mary, czary mary...hu,hu,hu, hokus-pokus, ksz-ksz, abra-kadabra- abra-kadabra bęc . Hokus pokus- czary mary. Niech się spełnią Andrzejkowe czary"....To zaklęcie przeniosło dzieci w tajemniczy świat...

 

Czytaj dalej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W dniu 27.11.2019r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie z polarnym misiem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: Taniec  z misiami, film przyrodniczy o różnych gatunkach niedźwiedzi, degustacja miód czyli ulubionego  przysmaku misia oraz wykonanie prezentu dla misia z okazji jego urodzin -ozdobienie postaci pluszaka. I oczywiście zaśpiewanie dla solenizanta "100 lat".

Czytaj dalej...

Czytanie na II śniadanie - Tygryski i Biedronki.

Nasze przedszkole bierze udział w akcji- "Czytanie na II śniadanie"- z tej okazji we wtorek odwiedziła nas mama Witka z grupy  II Słoneczek i przeczytała dwie bajki pt.: " Filip" oraz "Charlie i Lola". Dzieci były bardzo zainteresowane bajkami i uważnie słuchały, czekając  z niecierpliwością na pokazanie ilustracji. Dziękujemy mamie Witka i zapraszamy wszystkich rodziców, babcie i dziadków do czytania dzieciom w przedszkolu.

Czytaj dalej...

Zajęcia edukacyjne " Swoje prawa znamy, swoje obowiązki mamy"- prawo do edukacji.

Raz w miesiącu odbywają się we wszystkich grupach przedszkolnych  zajęcia związane z  prawami dziecka. W dniu 22. 11.2019, odbyły się zajęcia z zakresu prawa dziecka do edukacji. Tygryski chętnie brały udział w rozmowach na temat ich praw oraz obowiązków, a następnie rysowały swoje prawo do edukacji.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS