Menu główne
poniedziałek, 01 marzec 2021 19:47

Plan daltoński - urodziny poniedziałku

Elementy "planu daltonskiego" to nauka działania w ramach schematów: dni tygodnia, plan dnia, orientowanie się w kalendarzu. Ułatwiamy dzieciom ten proces - dzisiaj były urodziny poniedziałku, ubraliśmy się na czerwono, ponieważ na naszym planie tygodniowym tym kolorem oznaczony jest pierwszy dzień tygodnia. Były zabawy związane z utrwalaniem dni tygodnia, kolorów i działania według przyjetego planu.

poniedziałek, 01 marzec 2021 19:08

Góra Grosza

Zakończono zbiórkę pieniędzy w ramach akcji Góra Grosza. Monety należy posortować i policzyć. To doskonałe zajęcie dla dzieci. Jak Szewczyk Dratewka dzieci sumiennie oddzielały monety 1 groszowe, 2 groszowe itd. następnie dzieci układały monety po 10 sztuk - dalszym liczeniem zajmowali sie dorośli. Tak zorganizowana praca upłynęła nam migiem. 

poniedziałek, 01 marzec 2021 18:59

Urodziny - luty

W lutym dwóch chlopców miało swoje 6-urodziny - Tymek i Janek. Tymek jako pierwszy stał się sześciolatkiem a kilka dni po nim - Janek. Jubilaci mieli swój wyjatkowy dzień, w którym świętowali, dokonywali wyboru zabaw dla siebie i całej grupy, przyjmowali życzenia i byli specjalnie traktowani.

czwartek, 18 luty 2021 17:56

Śnieżne szaleństwo

Ta zima była wyjątkowa, gdyż przez wiele dni mogliśmy wychodzić za zabawy na śniegu. Niby zwykły śnieg a ile dostarcza radości!

czwartek, 18 luty 2021 17:49

Bal karnawałowy

Bal w Stokrotkach to dużo tańca, konkursów i super zabawy. Wszystkie przebrania były fantastyczne a nastroje doskonałe.

wtorek, 01 grudzień 2020 20:51

Kącik dinozaurów

W naszej sali mamy zmieniające się stale kąciki tematyczne, związane z aktualnie omawianą tematyką. Był kącik lekarski, szkolny a obecnie jest kącik dinozaurów. Zdobią go dinozaury - witraże malowane na folii. To nowe nasze doświadczenie, które nas zachwyciło. Dziekujemy Mamie Tymka za podarowanie nam folii. Już wiemy, że wielokrotnie będziemy sięgać po ten artykuł podczas zajęć plastycznych.

wtorek, 01 grudzień 2020 20:38

Andrzejki

Andrzeju, Andrzeju dziewcząt czarodzieju! Andrzej najbardziej zaczarował Julię, ponieważ to Ona wygrała wróżbę z butami - pierwsza z naszej grupy będzie miała męża! Dzieci samodzielnie wykonały fantazyjne opaski na głowy. Podczas koncertu życzeń wybierały piosenki do tańczenia i śpiewania. Ostatnio naszym hitem jest "Krakowiaczek". Podczas gimnastyki wybierały swoje ulubione zabawy. Wygrała "Piłka parzy" oraz "Rekin".

wtorek, 01 grudzień 2020 20:33

Dzień Pluszowego Misia

Misie pluszowe, bajkowe czy na kolorowankach - miały swoje święto. A my lubimy takie święta - przyjemne, pełne ciepła i radości.

Zajęcia mają na celu rozwijanie sprawności rąk, usamodzielnianie. Warsztaty w grupie Stokrotki odbywają się raz w tygodniu - we wtorki.

czwartek, 19 listopad 2020 10:53

Rozwijanie sprawności rąk

O prawidłowy rozwój sprawności rąk musimy zadbać koniecznie, jeżeli chcemy być super przygotowani do szkoły. Robimy to podczas czynności praktycznych (temperowanie kredek) oraz podczas zabaw np. na gimnastyce (konkurs zwijania włóczki w ramach tematu „Ulubione zwierzęta. Kocie psoty.”). Nie trzeba specjalistycznych ćwiczeń – wystarczy samodzielnie wykonywać czynności dnia codziennego.

Anegdota:

Obecnie uczymy się śpiewać i tańczyć „Krakowiaczka”.

Słowa pierwszej zwrotki brzmią:

siedem lat wojował

szabli nie wyjmował...

Nasza Ola głośno i z werwą śpiewała a wszystkie dzieci za nią:

siedem lat wariował

szabli nie wyjmował...