Menu główne

Grupa III - Stokrotki (18)

Plan daltoński - urodziny poniedziałku

Elementy "planu daltonskiego" to nauka działania w ramach schematów: dni tygodnia, plan dnia, orientowanie się w kalendarzu. Ułatwiamy dzieciom ten proces - dzisiaj były urodziny poniedziałku, ubraliśmy się na czerwono, ponieważ na naszym planie tygodniowym tym kolorem oznaczony jest pierwszy dzień tygodnia. Były zabawy związane z utrwalaniem dni tygodnia, kolorów i działania według przyjetego planu.

Czytaj dalej...

Góra Grosza

Zakończono zbiórkę pieniędzy w ramach akcji Góra Grosza. Monety należy posortować i policzyć. To doskonałe zajęcie dla dzieci. Jak Szewczyk Dratewka dzieci sumiennie oddzielały monety 1 groszowe, 2 groszowe itd. następnie dzieci układały monety po 10 sztuk - dalszym liczeniem zajmowali sie dorośli. Tak zorganizowana praca upłynęła nam migiem. 

Czytaj dalej...

Kącik dinozaurów

W naszej sali mamy zmieniające się stale kąciki tematyczne, związane z aktualnie omawianą tematyką. Był kącik lekarski, szkolny a obecnie jest kącik dinozaurów. Zdobią go dinozaury - witraże malowane na folii. To nowe nasze doświadczenie, które nas zachwyciło. Dziekujemy Mamie Tymka za podarowanie nam folii. Już wiemy, że wielokrotnie będziemy sięgać po ten artykuł podczas zajęć plastycznych.

Czytaj dalej...

Andrzejki

Andrzeju, Andrzeju dziewcząt czarodzieju! Andrzej najbardziej zaczarował Julię, ponieważ to Ona wygrała wróżbę z butami - pierwsza z naszej grupy będzie miała męża! Dzieci samodzielnie wykonały fantazyjne opaski na głowy. Podczas koncertu życzeń wybierały piosenki do tańczenia i śpiewania. Ostatnio naszym hitem jest "Krakowiaczek". Podczas gimnastyki wybierały swoje ulubione zabawy. Wygrała "Piłka parzy" oraz "Rekin".

Czytaj dalej...

Rozwijanie sprawności rąk

O prawidłowy rozwój sprawności rąk musimy zadbać koniecznie, jeżeli chcemy być super przygotowani do szkoły. Robimy to podczas czynności praktycznych (temperowanie kredek) oraz podczas zabaw np. na gimnastyce (konkurs zwijania włóczki w ramach tematu „Ulubione zwierzęta. Kocie psoty.”). Nie trzeba specjalistycznych ćwiczeń – wystarczy samodzielnie wykonywać czynności dnia codziennego.

Anegdota:

Obecnie uczymy się śpiewać i tańczyć „Krakowiaczka”.

Słowa pierwszej zwrotki brzmią:

siedem lat wojował

szabli nie wyjmował...

Nasza Ola głośno i z werwą śpiewała a wszystkie dzieci za nią:

siedem lat wariował

szabli nie wyjmował...

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS