Menu główne

Podróż samochodem nie musi być nudna

Jak poradzić sobie z marudzącym maluchem w podróży?

Co zrobić, kiedy nasze dziecko nie potrafi jeszcze czytać? Jak zminimalizować częstotliwość pytań typu: "Daleko jeszcze"?

Znanym i sprawdzonym sposobem okazują się być bajkowe audiobooki. 
 
Każdy rodzic, który choć raz podróżował z dzieckiem, wie, że to niełatwa wyprawa.

Bez względu na to, czy jedziemy samochodem, pociągiem, czy lecimy samolotem - maluchy nudzą się potwornie, wiercą, za wszelką ceną chcą uwolnić się od pasów bezpieczeństwa lub co parę chwil zadają te same, niekończące się pytania: „Daleko jeszcze?", „Kiedy dojedziemy?", „Dlaczego to tak długo trwa?", Mamo, zrób coś, nudzi mi się!". Aby wyjazd na rodzinne wakacje nie był dla dziecka niekończącą się udręką, warto odpowiednio wcześniej przygotować się do wspólnej podróży.

Interpretacja książki

Audiobooki, które nagrywa i wydaje aktorka Edyta Jungowska to znakomite interpretacje kultowych już książek dla dzieci szwedzkiej pisarki Astrid Lindren. Każda płyta to kilka godzin rozrywki i doskonałej zabawy, nie tylko dla dziecka. Oprócz pełnego ekspresji czytania, znajdziemy w nich błyskawicznie wpadające w ucho piosenki, doskonałą muzykę oraz dodatkowe bonusy - puzzle, książeczka do nieczytania czy też zabawne naklejki-wlepki.

Inspiracja na stacji paliw

Aby wyjść na przeciw potrzebom rodziców, Wydawnictwo Jung-Off-Ska zdecydowało się rozszerzyć dystrybucję swoich audiobooków o stacje paliw sieci Statoil. Od wakacji audiobooki o Pippi, Dzieciach z Bullerbyn czy Karlssonie z Dachu będzie można nabyć w trasie, podczas rodzinnego wyjazdu. Do doskonała wiadomość dla rodziców, którzy nie zdążą odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w tego nietypowego, ale mile widzianego towarzysza podróży.

Kiedy audiobooka?

Audiobooki Wydawnictwa Jung-Off-Ska świetnie sprawdzają się na wszelkich możliwych wyjazdach, zarówno tych krótkich, weekendowych, jak również dłuższych, prawdziwie urlopowych. Ale nie tylko! Z pewnością będą służyły jeszcze długo po powrocie z wakacji, tuląc dziecko do snu, czy wypełniając mu czas podczas deszczowych dni.

Ostatnio zmieniany środa, 09 lipiec 2014 21:09
Więcej w tej kategorii: Zapomniane zabawy podwórkowe »